АНОНС: У Києві презентують нову "Історію українського війська" від LIKБЕЗу. ВІДЕО

22 вересня відбудеться презентація нової книги Громадського просвітницького проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт" - "Історія українського війська".

Про це повідомляє "УкрІнформ". Це перше за останні 80 років науково-популярне видання, яке пропонує незалежний погляд на історію українського війська від найдавніших часів до сьогодні.

Книга демонструє сучасний погляд на історію українського війська. У ній представлені історії звичайних українських вояків, які завжди слугували щитом для своєї Батьківщини, обороняючи рідну землю від загарбників.

Видання присвячено світлій пам’яті героїв, які загинули за волю України, а також першій "Історії українського війська" під редакцією Івана Крип'якевича.

 

Проект реалізовано спільними зусиллями істориків, археологів, дослідників та реконструкторів під керівництвом Кирила Галушка, координатора проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт".

Науковий керівник видання – Василь Павлов, співробітник науково-дослідної частини історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка. Благодійна організація "Стратком УА" надає інформаційну підтримку проекту.

Книгу було видано у вересні у видавництві "Клуб сімейного дозвілля" тиражем у 5 тис. примірників.

Учасники презентації:

Віталій Гайдукевич, координатор волонтерської групи "НОВЕ ВІЙСЬКО"; 

Василь Павлов, науковий редактор видання, співробітник науково-дослідної частини історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Олексій Сокирко, співавтор видання, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Андрій Руккас, співавтор видання, кандидат історичних наук, доцент історичного факультету Київського Національного університету ім. Т. Шевченка; 

Олександр Ком’яхов, художник-ілюстратор книги; 

Кирило Галушко, координатор проекту "LIKБЕЗ. Історичний фронт"; 

Оксана Горбач, керівник Production Hub БО "Стратком УА".

Пряму трансляцію з презентації можна буде переглядати онлайн за лінком на каналі YouTube:

22 вересня, четвер, 11.00 

Місце: інформаційна агенція "Укрінформ", Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна"), зала 1.

Організатори: Благодійна організація "Стратком УА" та Громадський просвітницький проект "LIKБЕЗ. Історичний фронт".  

Контактні телефони: (044)  279-20-60, 279-00-05

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.