АНОНС: Професор Гарварду представить у Львові історію України від часів Геродота до АТО

Професор Гарвардського університету Сергій Плохій представить на Львівському Форумі видавців переклад своєї нової книги "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності".

Як пишуть в анотації, дане видання - це спеціальний проект до 25-річчя незалежності України. Книга в цікавій і доступній формі розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні.

Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.

Із "Брами Європи" читачі зможуть дізнатися, як наші предки "призвали варягів на царювання", як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

 

Автор книги Сергій Плохій - професор Гарвардського університету, один із провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. Оригінальне видання вийшло англійською мовою в США. Український переклад - перший переклад книги іншою мовою. 

Презентуватиме книгу сам автор - Сергій Плохій, модеруватиме захід Василь Кметь, к. і. н., директор Наукової біблоітеки ЛНУ ім. І. Франка..

Неділя, 18 вересня, 15.00 

Місце:
Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, вул. Драгоманова, 5.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.