АНОНС: Головред "Історичної правди" презентує книжки про УПА і Канаду у Львові

Головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані на Львівському форумі видавців представлятиме впорядковані ним видання про українську еміграцію в Канаді та український визвольний рух.

16 вересня в Національному музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького" відбудеться презентація книжки "Зродились ми великої години. ОУН і УПА" (видавництво "Віват"). Це видання - збірка найкращих науково-популярних публікацій "Історичної правди" з історії руху ОУН і УПА.

 

Матеріали підібрані так, що в повній мірі розкривають найвідоміші віхи боротьби, особливості побуту повстанців, життєписи провідників і командирів, реперсивні заходи спецслужб тоталітарних режимів тощо. Разом ці статті формують цілісне уявлення про збройну боротьбу українських націоналістів за самостійну Україну.

Окрім того, того ж дня в Музеї історії релігії, Вахтанг Кіпіані й Марина Гримич представлять наукове видання "Українська Канадіана. Збірник матеріалів з історії українців Канади", том 1-й: "Піонерський період" (видавництво "Дуліби").

 



16 вересня, п'ятниця

17:00 - презентація книжки "Зродились ми великої години"

Місце: Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького", вул. Степана Бандери, 1

18:00 - презентація книжки "Українська Канадіана"

Місце: Музей історії релігії, Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, вул. Музейна, 1

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.