АНОНС: Як покращити закони про реабілітацію жертв політрепресій

У Києві відбудеться круглий стіл за участі народних депутатів, чиновників, громадських та наукових діячів щодо вдосконалення законодавства про реабілітацію жертв політичних репресій.

Захід є спільною ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Українського інституту національної пам’яті і Лабораторії законодавчих ініціатив, та проводиться у партнерстві з Групою політики національної пам’яті РПР та Центром дослідження визвольного руху.

Під час заходу буде обговорено проект закону "Про реабілітацію жертв політичних репресій радянської доби в Україні".

До участі у круглому столі запрошуються народні депутати України, представники органів державної влади і органів місцевого самоврядування, громадських організацій, наукового середовища.

12 травня, четвер, 14.00

Місце: м. Київ, вул. Грушевського 18/2, кімн. № 12

Реєстрація на круглий стіл триває до 10 травня за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1btx5dQttJqhoo8d-ulAaOmgxbLLjm0NplamDO30DjhE/viewform

Контакти: Тетяна Чернуха +380990048906t.chernukha@laboratory.kiev.ua

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР