Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ ДИСКУСІЇ
Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну? Публічна дискусія на таку тему відбувається на "Книжковому Арсеналі" в рамках історичного майданчика УІНП
26 квітня цього року виповнюється 30 років з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка є не тільки найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики, але й подією всесвітньо-історичного значення, що відбулася на теренах України.
Публічною дискусією "Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну?" Інститут національної пам’яті прагне повернути тему Чорнобильської катастрофи в публічний дискурс.
Це розмова про:
- минуле та його уроки: однозначно сама аварія, реакція на неї тодішньої радянської влади, організація заходів із ліквідації наслідків трагедії вкотре проявили нелюдяну та злочинну природу комуністичної системи, а також некомпетентність її керівництва;
- сьогодення: монстр під саркофагом досі залишається викликом, Чорнобиль – тестом на спроможність української влади належним чином виконувати свої обов’язки, адже люди, яких так чи інакше торкнулася аварія, ліквідатори чи їхні сім’ї досі становлять значну частину нашого суспільства;
- майбутнє: адже в питанні радіаційних катастроф наша національна пам’ять є важливим досвідом для світу, а українські інтелектуальні напрацювання – передовими в світовій думці.
У дискусії беруть участь:
- письменниця Оксана ЗАБУЖКО,
- командир взводу радіаційної розвідки, письменник, еколог, засновник "ЧОРНОБИЛЬ ТУР" Сергій МИРНИЙ,
- організатор першого масштабного відзначення річниці катастрофи 1988 року Олесь ШЕВЧЕНКО,
- голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ЯТРОВИЧ.
- Модератор – історик Сергій ГРОМЕНКО.
Партнер заходу – Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.
Нагадаємо, з 20 по 24 квітня, у рамках VI Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" триватиме спеціальна програма Українського інституту національної пам’яті "Історія: (не)засвоєні уроки". Цикл публічних дискусій з такою ж назвою на важливі з точки зору сьогодення історичні теми Інститут національної пам’яті організовує вже понад рік.
Програма заходів за лінком. Також стежте за оновленням інформації на сторінці історичного майданчика УІНП у мережі Facebook. Інформація про умови входу на територію фестивалю "Книжковий Арсенал" тут.