Поїзди "Укрзалізниці" сигналитимуть біля місця бою під Крутами. КАРТА

Локомотиви всіх потягів, які прямуватимуть повз меморіальний комплекс біля станції Крути (Борзнянський район Чернігівщини), будуть подавати звуковий сигнал.

Про це ІП повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

"Сигнал буде нагадувати про юнаків, які тут у січні 1918-го року стримували наступ більшовицьких військ на Київ", - зазначили в УІНП.

З пропозицією вмикати сирену при проїзді місця бою під Крутами УІНП звернувся до ПАТ "Українська залізниця" в лютому 2016 року.

В УЗ підтримали звернення "для вшанування пам’яті загиблих у січні 1918 року Героїв Крут та всіх захисників України".

Переїзд, де буде подаватися звуковий сигнал, позначено червоною цяткою. МАПА КЛІКАБЕЛЬНА

"Всім причетним структурним підрозділам регіональної філії "Південно-Західна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" надана вказівка щодо постійного подання сповіщального сигналу свистками локомотивів, мотовагонного та спеціального рухомого складу, що прямують через станцію Крути при під’їзді до залізничного переїду, розташованого поблизу с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області", - повідомили в "Укрзалізниці".

Інше за темами БІЙ ПІД КРУТАМИ та ЗАЛІЗНИЦЯ

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.