На Закарпатті вулицю Леніна перейменували на Леннона

Вулицю Леніна в селі Калини Тячівського району Закарпаття перейменовано на вулицю Джона Леннона - співзасновника групи "Бітлз".

Відповідне розпорядження підписав голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, повідомляють Тексти.

Окрім того, з’явилися вулиці, які будуть носити імена загиблих воїнів АТО, видатних митців та громадських діячів часів Підкарпатської Русі, Чехословаччини, Угорщини, славетних вихідців закарпатського краю, які мали "позитивний вплив на політичне й культурне життя регіону".

Згідно з законом "Про засудження тоталітарних режимів" голова ОДА має право самостійно ухвалювати рішення про перейменування, якщо місцеві громади не змогли цього зробити у визначені терміни.

"Кілька вулиць були змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк), - пояснив Москаль. - А решта, в тому числі вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури й мистецтва, а також учасника "Бітлз" Джона Леннона я змінив на власний розсуд".

Голова ОДА пообіцяв, що наступні розпорядження з "декомунізації" топонімів Закарпаття будуть "підписані найближчим часом".

ТАКОЖ: У Ліверпулі відкрили пам'ятник The Beatles. ФОТО

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.