В ДЕРЖАРХІВІ НЕ ЗНАЮТЬ, СКІЛЬКИ ДОКУМЕНТІВ ЗНИКЛО НА ДОНБАСІ

Державний архів України не може встановити кількість або наявність пошкоджених архівних документів на території Луганської та Донецької областей.

Про повідомляє Укрінформ із посиланням на заступника голови Держархіву Ігоря Бондарчука.

"Переважна більшість архівних документів знаходяться в адміністративних будівлях, які опинилися в центрі бойових дій і були пошкоджені, - зазначив Бондарчук. - Тому сказати про кількість або наявність пошкоджень встановити не вдалося".

За словами чиновника, деякі архіви все ж таки вдалося врятувати. Зокрема, держархів Донецької області переміщено в місто Костянтинівку. Держархів Луганської області тимчасово переміщено у місто Сєверодонецьк.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР