В РОСІЇ ЗАХВИЛЮВАЛИСЯ, ЩО РФ ПЕРЕЙМЕНУЮТЬ НА МОСКОВІЮ

"Депутати від Радикальної партії зареєстрували у Верховній Pаді законопроект, що забороняє називати РФ Росією, а замість цього вводить для неї назву "Московія".

Така новина з'явилася у стрічці інформаційної агенції ТАСС, повідомляє Укрінформ.

Законопроект №2276а авторства Андрія Лозового та Оксани Корчинської з фракції Радикальної партії зареєстрований ще в липні 2015 року. Має бути розглянутий протягом четвертої сесії - до 15 липня 2016 року.

Документ пропонує розглядати найменування "Росія" як похідне від слова "Русь", що, на думку авторів, слід вважати "історичною назвою території України".

У зв'язку з цим депутати пропонують заборонити в офіційних документах, публічних виступах державних діячів тощо використання слова "Росія" як синоніму словосполучення "Російська Федерація".

До цього ТАСС з обуренням додає: "використання назви "Росія" як офіційної назви РФ називається ініціаторами законопроекту "одним з проявів недружньої "імперської політики" Російської Федерації стосовно України".

 

Видання зазначає, що в Москві звернули увагу на законодавчу ініціативу "ляшківців" лише зараз, "через 10 місяців болісного очікування - перейменують, чи все ж обійдеться?"

Нагадаємо, в березні 2014 року депутат фракції ЛДПР в Держдумі РФ Міхаіл Дєґтярьов запропонував окупаційній владі Криму перейменувати півострів на Тавриду.

Восени 2010 року нардеп-"регіонал" Вадим Колесніченко [наразі перебуває в тавридській екзилі] зареєстрував у ВР проект закону, який в інтересах "феномену "русскости на пострадянському просторі" зрівнював поняття "російський" (дотичний до РФ) і "руський" (дотичний до історії України й Київської Русі).

Інші матеріали за темою МОСКОВСЬКА ДЕРЖАВА

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.