БУДІВЛЮ ОДЕСЬКОГО АРХІВУ ПЕРЕДАЛИ ЄВРЕЙСЬКІЙ ГРОМАДІ

Депутати Одеської обласної ради повернули єврейській громаді будинок колишньої Бродської синагоги, в якому зараз розташовано обласний державний архів.

Про це повідомляє Думская.

Після оголошення результатів голосування працівники архіву, які були присутні на сесії, почали скандувати: "Ганьба!" Депутати, ігноруючи вигуки, пішли на перерву.

Директор Одеського облархіву Володимир Левчук підкреслив, що співробітники зовсім не проти передачі будівлі.

За словами Левчука, архівісти вимагали від депутатів, щоб ті спершу проголосували за виділення установі нового "нормального приміщення", а потім уже передавали будівлю релігійній громаді.

"Спочатку необхідно визначити майбутнє нашого архіву, - зазначив директор. - Площа приміщення, яке нам пропонують, всього 1700 квадратних метрів, а нинішня площа [архіву] - 2700 квадратних метрів".

Як відомо, в лютому 2016 року Одеський обласний архів завершив оцифрування і першим з українських архівів виклав у відкритий доступ всі описи фондів періоду УРСР та Незалежності.

Вже багато років будівля держархіву Одеської області перебуває в аварійному стані.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.