ЦРУ відкрило свій архів про дослідження НЛО

Сотні документів про спостереження за непізнаними літаючими об'єктами на території США, ФРН, СРСР і Бельгійського Конго до 1978 року розсекречені Центральним розвідувальним управлінням США.

Про це з посиланням на The Mirror повідомляє Ліга.

Документи переважно присвячені розслідуванням, які проводилися з кінця 1940-х і в 1950-х роках. Крім цього, відомство опублікувало протоколи засідань комісій зі спостереження за НЛО.

Переглянути НЛО-архів можна на сайті ЦРУ.

В матеріалах немає прямих доказів зв'язку феномену НЛО з позаземними цивілізаціями, зазначає видання.

ЦРУ припускало, що круглі літаючі об'єкти можуть бути радянського виробництва, тому старанно збирало інформацію про НЛО

Більшість фото- і текстових документів містить небагато інформації для серйозного наукового аналізу, додають журналісти.

 

Публікацію частини раніше засекречених даних ЦРУ приурочило до виходу (після 13-річної перерви) перших серій 10-го сезону культового серіалу "Секретні матеріали".

Як відомо, у грудні 2015 року Національне управління архівів та документації США розсекретило перелік можливих цілей на випадок ядерної війни з СРСР у 1959 році.

Інше за темою АРХІВИ

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.