Нью-Йоркська бібліотека відкрила доступ до 180 тисяч зображень

Нью-Йоркська бібліотека виклала в загальний доступ більш 180 тисяч зображень.

Про це повідомляє офіційний сайт бібліотеки.

Серед викладених скарбів - скани літературних арабських творів XI століття. Крім того, викладені скани тисяч рукописів, карт, фотографій, нотних записів, листівок і безлічі інших зображень.

Зображення можна ранжувати за століттям, жанром, кольором або бібліотечною колекцією.

Бібліотека також вирішила створити кілька ігор і програмних інструментів, серед яких - іграшка, подобу Pac-man, що дозволяє вивчити типові апартаменти Нью-Йорка минулих десятиліть.

Можна порівняти те, як виглядали деякі вулиці Нью-Йорка в 1911 році і зараз. Допитливий мандрівник отримав можливість вивчити керівництво для туриста середини 20-го століття. Називається це керівництво The Green Book, і тут можна знайти готелі, ресторани, бари і АЗС, необхідні мандрівникові тих років.

За словами представників бібліотеки, поточна акція - лише початок. У майбутньому організація буде викладати більше оцифрованих творів, фотографій, картин. У колекції бібліотеки понад 670 тисяч книг, фотографій, малюнків.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.