У гетьманській столиці демонтували пам'ятник Леніну. ФОТО

У Глухові Сумської області комунальні служби демонтували бронзовий пам'ятник Володимиру Леніну.

В заході взяв участь новообраний мер міста, нащадок відомого роду меценатів Мішель Терещенко, повідомляє УНІАН.

"Ленін поставив Україну в абсолютну залежність від Москви, знищував священиків, зачищав монастирі, створив диктаторський режим, що проповідував смерть, голод, насильство, депортації, заслання мільйонів людей, - зазначив міський голова. - Ленін змусив мою родину покинути Україну".

 

Раніше Терещенко обіцяв обов'язково знести пам'ятник Леніну в центрі міста - причому зробивши це в цивілізованому порядку, за рішенням міськради.

Ленін і міський голова

"Думаю, таким чином комунальні служби вирішили привітати Глухівського міського голову з Днем місцевого самоврядування", - написала у Facebook користувачка Олена Єскіна, яка оприлюднила фото демонтажу.

 

Сам пам'ятник зроблений з бронзи, має вагу близько 5 тонн. Зняли його з постаменту з допомогою вантажного автокрана.

 Goodbye, Lenin! (c)

В даний час пам'ятник переданий на зберігання одному з комунальних підприємств міста, а подальшу його долю мають вирішити депутати Глухівської міськради.

Єскіна додала, що разом із Леніним було демонтовано пам'ятник більшовику Василю Циганку, розташований неподалік, у Центральному парку Глухова.

 Розібрали і постамент

Історичну центральну площу Глухова мер хоче зробити такою, якою вона була в часи його предків: з фонтанами, кафе тощо.

Нагадаємо, у 2014 році повідомлялося, що міська рада Глухова планувала віддати історичну Ярмаркову площу під житлову забудову.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), перший голова уряду більшовицької Росії, ідеолог створення СРСР.

Дивіться також:

Історія пам'ятника Леніну в Києві. ФОТО

В Одесі відновили перший пам'ятник Леніну. ФОТО

У Бухаресті відновили пам'ятник Леніну. У вигляді гідри. ФОТО

Польського мобільного оператора змусили прибрати рекламу з Леніним. ВІДЕО

В Одесі пам'ятник Леніну перетворили на Дарта Вейдера. ФОТО

У Донецьку під час реставрації спотворили Леніна. ФОТО

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали 6 років

Ленін про Україну. Текст Скрипника 1924 року

Інші матеріали за темою "ЛЕНІН"

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.