У Росії масово скуповують антиутопію Орвелла

Роман-антиутопія Джорджа Орвелла «1984» ввійшов у десятку найпродаваніших книг 2015 року в Росії

Про це повідомляє російський ресурс znak.com. Він спирається на результати рейтингів Forbes і РБК, складених незалежно один від одного. 

У 2015 році росіяни придбали 85 тисяч примірників роману. Хоча ще попереднього року книга до ТОП-10 найпопулярніших книжок не входила.

Джордж Орвелл написав свій роман-антиутопію "1984" в 1948 році. Твір оповідає про тоталітарну державу Океанію під керівництвом єдиної дозволеної партії, що здійснює тотальний контроль за життям та навіть думками власних громадян. На чолі держави стоїть вождь, якого всі називають Старший Брат.

Партія промиває громадянам мізки за формулою "війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – сила", щодня фальсифікує історію та постійно вишукує у своїх лавах нових ворогів, яких знищує.

Океанія безупину воює з іншими наддержавами: Євразією та Остазією, щоб відвернути увагу свого населення від внутрішніх проблем. Причому союзники та вороги Океанії постійно міняються місцями.

Усіх інакодумців переслідує Поліція думки, яка, врешті-решт, за допомогою ув’язнення і тортур змушує їх визнати правильність політики партії і полюбити Старшого Брата.

В описаних у книзі характеристиках вождя, державних інституцій, внутрішньої та зовнішньої політики чітко простежуються аналогії з СРСР епохи Йосипа Сталіна.

Нагадаємо, що цього року у "Видавництві Жупанського" вийшло перше друковане видання українського перекладу роману "1984". Книгу переклав Віктор Шовкун.

І. Б.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.