Екс-редактор The Economist написала книгу про Голодомор

Провідна західна журналістка Енн Епплбом (США-Польща) завершує книгу про Голодомор, написану на основі документів з архівів радянських спецслужб.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі (2007-2014) Радослав Сікорський, повідомляє УНІАН.

Сікорський, який також був міністром оборони (2005-2007) і головою Сейму (2014-2015) Польщі, є чоловіком Енн Епплбом.

"Моя дружина завершує свою роботу над книгою про Голодомор", - сказав польський політик.

За його словами, книга стане першим написаним на Заході дослідженням, яке буде базуватися на даних з "українських архівів і архівів НКВД" (Народного комісаріату внутрішніх справ) СРСР.

Сікорський підкреслив, що Голодомор в Україні був геноцидом, організованим владою за допомогою голоду.

Енн Епплбом - американська і польська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії (2004), автор великої кількості робіт про комунізм і розвиток громадянського суспільства в Центральній і Східній Європі.

Була журналістом і редактором The Economist та The Spectator, членом редколегії The Washington Post, писала для The Telegraph та The Independent.

За видану у 2003 році працю Gulag: A History ("Історія ГУЛАГу") отримала Пулітцерівську премію, Монографія вийшла у фінали конкурсів книжкових премій США. Перекладена більш ніж 20 європейськими мовами, в тому числі українською.

ТАКОЖ: Розділ про Голодомор із книги історика Тимоті Снайдера

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.