Екс-редактор The Economist написала книгу про Голодомор

Провідна західна журналістка Енн Епплбом (США-Польща) завершує книгу про Голодомор, написану на основі документів з архівів радянських спецслужб.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі (2007-2014) Радослав Сікорський, повідомляє УНІАН.

Сікорський, який також був міністром оборони (2005-2007) і головою Сейму (2014-2015) Польщі, є чоловіком Енн Епплбом.

"Моя дружина завершує свою роботу над книгою про Голодомор", - сказав польський політик.

За його словами, книга стане першим написаним на Заході дослідженням, яке буде базуватися на даних з "українських архівів і архівів НКВД" (Народного комісаріату внутрішніх справ) СРСР.

Сікорський підкреслив, що Голодомор в Україні був геноцидом, організованим владою за допомогою голоду.

Енн Епплбом - американська і польська журналістка, лауреатка Пулітцерівської премії (2004), автор великої кількості робіт про комунізм і розвиток громадянського суспільства в Центральній і Східній Європі.

Була журналістом і редактором The Economist та The Spectator, членом редколегії The Washington Post, писала для The Telegraph та The Independent.

За видану у 2003 році працю Gulag: A History ("Історія ГУЛАГу") отримала Пулітцерівську премію, Монографія вийшла у фінали конкурсів книжкових премій США. Перекладена більш ніж 20 європейськими мовами, в тому числі українською.

ТАКОЖ: Розділ про Голодомор із книги історика Тимоті Снайдера

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.