Вийшла книга про Армію УНР у 1920 році

Вийшло друге видання книги "Разом з польським військом": Армія Української Народної Республіки 1920 р. (структура, організація, чисельність, уніформа)".

Про це у своєму Facebook повідомив автор книги, доцент КНУ ім. Шевченка Андрій Руккас.

"Оскільки перший її тираж давно вичерпався, а інтерес до моєї книги є, вирішив замовити друге видання, - зазначив історик.

Книга у м'якій обкладинці має 480 сторік, близько 200 чорно-білих ілюстрацій та чотири кольорові вклейки. В додатку - 13 схем і таблиця.

 

Перелік розділів:

Розділ 1. Варшавська угода 1920 р.: складний шлях до польсько-українського порозуміння
Розділ 2. Огляд бойових дій польсько-українсько-радянської війни 1920 р.
Розділ 3. Вищі органи військового управління
Розділ 4. Піхота
Розділ 5. Кіннота
Розділ 6. Артилерія
Розділ 7. Технічне військо
Розділ 8. Військово-повітряний флот
Розділ 9. Запасні війська
Розділ 10. Жандармерія
Розділ 11. Організація тилу, етапні частини, польова варта
Розділ 12. Служби
Розділ 13. Кам’янецька піша юнацька школа
Розділ 14. Військово-морський флот
Розділ 15. Окремий корпус кордонної охорони
Розділ 16. Козачі військові формування в складі Армії УНР
Розділ 17. Спільні українсько-польські військові частини
Розділ 18. Персональні військові ранги та уніформа вояків Армії УНР.

ТАКОЖ: Православне кладовище Армії УНР у Варшаві. ФОТО

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.