Вийшла книга про Армію УНР у 1920 році

Вийшло друге видання книги "Разом з польським військом": Армія Української Народної Республіки 1920 р. (структура, організація, чисельність, уніформа)".

Про це у своєму Facebook повідомив автор книги, доцент КНУ ім. Шевченка Андрій Руккас.

"Оскільки перший її тираж давно вичерпався, а інтерес до моєї книги є, вирішив замовити друге видання, - зазначив історик.

Книга у м'якій обкладинці має 480 сторік, близько 200 чорно-білих ілюстрацій та чотири кольорові вклейки. В додатку - 13 схем і таблиця.

 

Перелік розділів:

Розділ 1. Варшавська угода 1920 р.: складний шлях до польсько-українського порозуміння
Розділ 2. Огляд бойових дій польсько-українсько-радянської війни 1920 р.
Розділ 3. Вищі органи військового управління
Розділ 4. Піхота
Розділ 5. Кіннота
Розділ 6. Артилерія
Розділ 7. Технічне військо
Розділ 8. Військово-повітряний флот
Розділ 9. Запасні війська
Розділ 10. Жандармерія
Розділ 11. Організація тилу, етапні частини, польова варта
Розділ 12. Служби
Розділ 13. Кам’янецька піша юнацька школа
Розділ 14. Військово-морський флот
Розділ 15. Окремий корпус кордонної охорони
Розділ 16. Козачі військові формування в складі Армії УНР
Розділ 17. Спільні українсько-польські військові частини
Розділ 18. Персональні військові ранги та уніформа вояків Армії УНР.

ТАКОЖ: Православне кладовище Армії УНР у Варшаві. ФОТО

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.