Одеський архів описує справи репресованих, передані Службою безпеки

Одеський обласний державний архів описує документи, які в 2000-х роках перейшли в архів від управління Служби безпеки України.

Про це повідомляє Oдесит із посиланням на старшого наукового співробітника відділу науково-довідкового апарату Державного архіву Одеської області Ольгу Церковну.

"Уже створені два описи з чотирьох, - розповіла Церковна. - Перше - це трофейно-фільтраційні справи, які включають 27 тисяч справ. Це робота ведеться з 2008 року і наразі описані тільки половина справ".

Друга частина документів - це припинені кримінальні справи на репресованих в 1920-40-х роках, загалом 12 тисяч справ. Ще два томи переданих документів знаходяться в стадії розробки.

Опис документації проводиться як в друкованому вигляді, так і в електронному. Це дозволить потім створити зручний і систематизований доступ до інформації, зазначила архівіст.

Загалом в Одеському державному архіві зберігається приблизно 13000 фондів, з них 150 - фонди особистої інформації.

Нагадаємо, в Одеському обласному держархіві триває проект з оцифровування паперових документів.

Як відомо, вже багато років будівля Держархіву Одеської області перебуває в аварійному стані.

Інші матеріали за темами "ОДЕСА" та "АРХІВИ"

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.