На Черкащині з'явилася вулиця імені офіцера Армії УНР

У Каневі вулицю 60-річчя Жовтня було перейменовано на вулиця Павла Гарячого, сотника [аналог сучасного капітана або майора - ІП] 6-ої Січової стрілецької дивізії Армії УНР.

На цьому ж засіданні депутати Канівської міської ради проголосували за перейменування ще 13 топонімів, повідомляє благодійний фонд "Героїка".

Вулицю Воровського перейменовано на Торгову,

вулицю Дорошенка - на Гетьмана Михайла Дорошенка,

вулицю Калініна - на Якова Данилова,

вулицю Кірова - на Михайла Максимовича,

вулицю "Правди" - на Памфила Юркевича,

вулицю Саммера - на В’ячеслава Чорновола,

вулицю Ткача - на Святого Макарія Канівського,

провулок Ткача - на провулок Макарія Канівського,

вулицю Урицького - на Андрія Лівицького,

вулицю Федоренка - на Юрія Іллєнка,

вулицю Леніна від площі Соборної до перехрестя з вулицею Енергетиків - на Успенську, а решту вулиці Леніна до закінчення - на вулицю Енергетиків.

Павло Гарячий

Вулицю Свердлова була виключено з проекту рішення в зв’язку з отриманою заявою від жителів вулиці Свердлова з проханням розглянути їхню пропозицію щодо перейменування на вулицю Королівську.

Благодійний фонд "Героїка" - громадський рух, який ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.

Від часу появи (2010 р.) "Героїка" встановила кількадесят монументів та пам’ятних знаків у Києві, Херсонській, Рівненській, Івано-Франківській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях.

Інші матеріали за темами ДЕКОМУНІЗАЦІЯ та ТОПОНІМІКА

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.