У Києві презентують збірку поезій Євгена Сверстюка

До роковин смерті українського дисидента, філософа, літературознавця і поета Євгена Сверстюка видавництво "Кліо" та Національний музей літератури презентують збірку поезій "Писані синім крилом".

Про це Історичній Правді повідомили організатору заходу. 

Збірку презентуватимуть: о. Валерій Копійка – настоятель храму Різдва Богородиці УАПЦ, поет; Вадим Скуратівський, доктор мистецтвознавства, літературознавець, академік НАМ України; Раїса Лиша, поет, лауреат премії ім. Василя Стуса та Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди; автор післямови; Наталя Кучер, науковий співробітник Національного музею літератури України.

У програмі:

– літературно-музична композиція з поетичних творів Євгена Сверстюка за участю молодих акторів Львівського національного університету ім. Івана Франка, факультет культури і мистецтва  (Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Юрій Чеков. Співорганізатор – ГО "Етра – громадське об’єднання Наталки Криничанки" м. Львів).

– співані поезії Євгена Сверстюка у виконанні Олени Голуб (лауреата премії ім. В. Стуса)

– піснеспіви Григорія Сковороди у виконанні Тараса Компаніченка (лауреат премії ім. В. Стуса, заслужений артист України)

 


19 листопада, четвер,17.00

Місце: Національний музей літератури України (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11)

Вхід вільний.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.