Мін'юст РФ: "Меморіал" підриває конституційний лад Росії"

Міністерство юстиції РФ передало до Генпрокуратури матеріали планової перевірки правозахисного центру "Меморіал", в ході якої було встановлено, що члени правозахисної організації "підривали основи конституційного ладу РФ".

Про це йдеться у відповіді Мін'юсту на запит Комерсанта про те, які наслідки матимуть результати перевірки.

На запитання газети про те, "чи означає позиція Мін'юсту, що будь-яка критика держвлади підриває основи конституційного ладу, і які критерії такої оцінки", Мін'юст не відповів.

Натомість чиновники зазначили, що опубліковані на сайті "Меморіалу" думки свідчать про участь організації "в політичній діяльності", що є однією з ознак "іноземного агента".

Правозахисний центр "Меморіал" був визнаний "іноземним агентом", тобто некомерційною організацією з іноземним фінансуванням, яка веде політичну діяльність, в 2014 році.

Правозахисна організація добровільно прийняти статус "іноземного агента" відмовилася.

У серпні повідомлялося, що Мін'юст зажадав оштрафувати "Меморіал" за те, що організація не вказує на своїй друкованій продукції, що є "іноземним агентом".

Висновки про те, що співробітники "Меморіалу" "підривали основи конституційного ладу РФ, закликаючи до повалення чинної влади і зміну політичного режиму в країні" були зроблені за підсумками першої планової перевірки цієї організації, проведеної Мін'юстом.

Відомі правозахисники та діячі культури РФ зібрали вже близько 100 підписів під відкритим листом на захист "Меморіалу". У листі міститься вимога до Мін'юсту "негайно відмовитися від даних звинувачень і принести вибачення на адресу правозахисного центру "Меморіал".

Як відомо, 5 листопада 2015 року мін'юст РФ визнав "іноземним агентом" Науково-інформаційний центр "Меморіал" – регіональну організацію, що входить до складу Міжнародного історико-просвітницького товариства "Меморіал".

ТАКОЖ:

В Росії знищують музей табору, де помер Стус

Мінкульт РФ вважає недоцільним пам'ятати про жертв репресій

В єдиному підручнику з історії Росії Сталіна зобразять реформатором

Товариство "Меморіал" у РФ визнали "іноземним агентом"

Росіяни забувають про сталінські репресії. СОЦІОЛОГІЯ

Інші матеріали на тему "СУСПІЛЬСТВО"

Інші матеріали на тему "РЕПРЕСІЇ"

Інші матеріали на тему "ЗАСТОЙ"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.