В замку на Тернопільщині реконструюють битву з турками 1676 року

У селі Підзамочок (Тернопільська область) розпочався фестиваль "Свято в старому замку".

Про це повідомляє Укрінформ.

Подія відбувається під стінами місцевого ранньомодерного замку, одного з найстаріших в області.

"Вирішили організувати тут свято, щоб привернути увагу громадськості до збереження та відновлення пам’яток історії та культури", - зазначив генеральний директор національного заповідника "Замки Тернопілля" Анатолій Маціпура.

У програмі свята – реконструкція бою захисників замку із турецько-татарським військом 1676 року, лицарські бої, стрільба з лука, майстер-клас з ковальства, "середньовічне дефіле" на мурах старої фортеці.

 В'їзна брама замку

На Тернопільщині нараховується найбільше в Україні замків, фортець та залишків фортифікаційних споруд – 33.

11 із них входять у національний заповідник "Замки Тернопілля".

Замок у Підзамочку споруджений на початку XVII сторіччя на кошти тогочасного власника міста Бучач Яна Бучацького. Розташований на стрімкому лівому березі річки Стрипа, на північ від Бучача.

 Підзамочок

Оборонний комплекс чотирикутний у плані, при ньому було збудовано двоповерховий палац, обмежений п'ятикутними баштами.

В 1676 році замок зруйнувало турецько-татарське військо, під час походу з Кам'янецького еялету на Львів. Відтоді його не використовували як фортифікаційну споруду. У XIX сторіччі частково розібраний на будівельний матеріал.

Всі фото: wikipedia.org

Донині збереглися високі мури, масивна арка південного в'їзду; залишки веж, земельного валу, приміщень. Пам'ятка архітектури національного значення.

ТАКОЖ: Замки і храми Західної України з повітря. Фантастичні ФОТО

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.