В Москві шукають українські книги, що "спотворюють історію"

Співробітники правоохоронних органів проводять обшук у Бібліотеці української літератури, розташованої на Трифоновській вулиці Москви (Росія).

Про це повідомляє Медуза з посиланням на джерело інформагенції "Москва" в силових структурах РФ.

За словами джерела, правоохоронні органи отримали інформацію про те, що в бібліотеці зберігаються екземпляри газети, в якій нібито спотворюються історичні факти, і що дане видання може носити "русофобський характер".

Також повідомляється про обшук у квартирі співголови Об'єднання українців Росії Валерія Семененка. В ході обшуку були вилучені комп'ютери і документи, Валерій Семененко був затриманий.

Після багатогодинної бесіди в прокуратурі його звільнили. Вочевидь, його допит пов'язаний з обшуками в бібліотеці, зазначає видання.

ТАКОЖ:

В Росії знищують табір, де вмер Стус. ФОТО

Російський депутат: "Віктор Цой був агентом ЦРУ"

В РФ книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму

В Росії вилучають із продажу наукову працю про бандерівців

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

Патріарх Кірілл: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

Російський мінкульт вважає, що пам'ятати про жертв репресій - непотрібно

У єдиному підручнику з історії РФ Сталіна зобразять реформатором

Як писати про Голодомор. Інструкція рос. історикам. СКАНИ

Інші матеріали за темою "Література"

Інші матеріали за темою "Репресії"

Інші матеріали за темою "Фашизм"

Гарвардські студії Омеляна Пріцака… під кутом зору КГБ УССР

Професор Гамбурзького, Вашингтонського, Гарвардського, Київського університетів, засновник і перший директор Українського наукового інституту в Гарварді, сходознавець зі світовим ім'ям, знавець півсотні мов, дослідник давньої історії України, зокрема джерельної бази, яка свідчила про осібні витоки української державності і про українські терени як центр державотворення. Саме послідовний україноцентризм Омеляна Пріцака став головною причиною прискіпливої уваги до його постаті КГБ УССР.

Фундаменти палацу Кирила Розумовського. Історична довідка об'єкта культурної спадщини

В результаті обстежень залишків мурувань XVIII ст. в садибі по вул. Івана Мазепи у Києві, з’ясувалося, що під руїнами будівлі кінця ХІХ ст. збереглися фундаменти та підвали київського палацу останнього українського гетьмана Кирила Розумовського. Цю пам’ятку ще в 30-х роках минулого століття вважали беззворотньо втраченою. Я терміново виготовив історичну довідку, за якою Департамент охорони культурної спадщини КМДА мав би внести фундаменти палацу Кирила Розумовського до переліку щойновиявлених об’єктів культурної спадщини. Однак Департамент відхилив довідку і правоохоронного статусу об'єкту не надав.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.