Продано фотографію айсберга, який потопив "Титанік". ФОТО

Фотографія айсбергу, який, за припущеннями, став причиною катастрофи "Титаніку", була продана на аукціоні у Британії за 21 тисячу фунтів (737 тисяч грн).

Про це повідомляє SkyNews.

Знімок зроблено вранці 15 квітня 1912 року, через кілька годин після зіткнення величезного пасажирського пароплава з айсбергом, внаслідок якого загинули більше 1,5 тисячі людей.

Понад 700 пасажирів вижили, встигнувши пересісти у рятувальні шлюпки.

Фото: Aldridge & Son

Організатори аукціону Henry Aldridge & Son стверджують, що автором фотографії є головний стюард пароплаву "Принц Адальберт".

Галета з продовольчого запасу рятувальної шлюпки була продана за 15 тисяч фунтів (527 тисяч грн).

Рятувальне печиво за 15 тис. фунтів

Також було продано "вдячний кубок", який майбутня соціалістка Марґарет Браун, що вижила в катастрофі, вручила капітану корабля "Карпатія" Артуру Рострону.

За срібну чашу правили 50 тисяч фунтів, а невідомі поціновувачі історії "Титаніка" виклали за неї 130 тисяч (4,6 млн грн).

26 травня 1912 року. Марґарет Браун вручає кубок капітану "Карпатії"

Кубок з "Карпатії", яка першою прийшла на допомогу пасажирам у рятувальних шлюпках, став третім за вартістю предметом з "Титаніка", проданим на аукціоні.

На першому місці - продана у 2013 році за 900 тисяч фунтів (31,6 млн грн) скрипка. На другому - величезний план "Титаніка" з документів слідчої комісії, проданий у 2011 році за 220 тисяч фунтів (7,7 млн грн).

Скрипка з "Титаніка"

У 2011 році напередодні 100-річчя катастрофи було влаштовано великий розпродаж пов'язаних з історичною подією артефактів (дивіться ФОТО).

У квітні 2012 року в Белфасті відкрито величезний Музей "Титаніка" у вигляді айсберга.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.