Презентують книгу про національно-визвольний рух на Чернігівщині

У понеділок в Українському домі відбудеться презентація книги нарисів Олександра Ясенчука "Сіверщина в боротьбі за волю" про національно-визвольну боротьбу першої половини ХХ ст. на Чернігівщині.

Про це повідомляє Націоналістичний портал

Видання містить нариси про боротьбу українців проти російської агресії та радянської окупації на чернігівському Поліссі в першій половині ХХ століття. Родзинкою книги є унікальні спогади Героя України Левка Лук’яненка про антибільшовицьке повстання початку 30-х років під проводом Рябченка в Городнянському районі Чернігівської обл.

Книжка вийшла в рамках проекту "Інтелектуальна Самооборона" і відкриває собою серію видань, спрямованих на руйнування історичних міфів щодо Чернігово-Сіверського краю. 

Читайте статтю Ясенчука про лівобережних повстанців на ІП

У презентації візьмуть участь: автор Олександр Ясенчук, журналіст Ростислав Мартинюк, історик Віктор Рог, радянський політв'язень родом з Чернігівщини та Герой України Левко Лук’яненко та громадський діяч Віталій Корж.

 

Понеділок, 12 жовтня, 14:00

Місце: Український дім (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).

Вхід вільний

І.Б.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.