Архіви спецслужб у Криму й на Донбасі пограбовані - голова Архіву СБУ

Архіви СБУ з окупованих територій Криму й Донбасу не були вивезені.

Про це у ефірі Громадського радіо заявив директор Галузевого державного архіву Служби безпеки України Ігор Кулик.

Він припустив, що частина з них цілком імовірно могла бути знищеною.

Окупанти прагнуть не допустити того, щоб українці знали свою правдиву історію, а послуговувалися нав’язаними міфами, зазначив директор ГДА СБУ.

Зі слів Кулика, документи з архівів СБУ Донеччини і Луганщини виставляли на продаж в мережі, зокрема, на aukro.

"Коли ми побачили це і зчинили скандал, то лот просто зняли", — додав архівіст.

Дивіться також інші матеріали за темою "Архіви"

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.