Суд відібрав у компанії Warner права на пісню "Happy Birthday to You"

Компанія Warner/Chappell не має авторських прав на популярну у світі пісню "Happy Birthday to You".

Відповідне рішення виніс окружний суддя Джордж Г. Кінґ, повідомляє History.

"Пісня існує вже 120 років, але потрапила до заголовків завдяки найбільш відстежуваній юридичній битві - зазначає видання. - Суд повернув пісню у громадське володіння".

Суддя ухвалив, що придбані компанією права дійсні тільки щодо певних аранжувань, але недійсні щодо самої пісні.

Мелодію пісні склали сестри Мілдред і Патті Гілл зі штату Кентуккі в 1893 році. Їхня версія називалася "Доброго ранку всім" (Good Morning to All). Сестри передали права на мелодію і її аранжування на піаніно компанії Summy Co., яка й опублікувала пісню у збірнику "Співані оповіді для дитячого садка" (Song Stories for the Kindergarten).

 

У 1935 році Summy Co. зареєструвала авторські права на версію "Доброго ранку всім" зі словами Happy Birthday to You.

У 1988 році Warner/Chappell викупила ці права у правонаступника Summy, заплативши за ліцензію $25 млн.

На цій ліцензії компанія Warner/Chappell заробляла близько $2 млн на рік, отримуючи роялті щоразу, коли хтось використовував пісню в кіно, рекламі або будь-якому іншому публічному продукті.

Справу проти компанії було відкрито в 2013 році за скаргою Дженніфер Нельсон - автора документального фільму про одну з найвідоміших пісень у світі. За використання композиції Warner зажадала від режисерки $1,5 тисяч.

Процес привернув загальну увагу, ставши прикладом того, як приватна корпорація отримує контроль над спільним для багатьох людей культурним артефактом. "Зазвичай люди просто вражаються: "Як хтось узагалі може заявляте виключне право на таку пісню?!" - прокоментував ситуацію один із юристів позивача.

Інші матеріали за темами Музика та Право

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.