Форум видавців та Інститут національноі пам’яті представили освітньо-дискусійну програму "Уроки історії"

Історичний майданчик Форум видавців проводить у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті. Події відбуватимуться на двох локаціях – Національний музей "Тюрма на Лонцького" і зала в готелі "Жорж".

Про те, що там відбуватиметься, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та президент ГО "Форум видавців" Олександра Коваль розповіли на прес-конференції сьогодні, 2 вересня.

Цей рік весь світ відзначає 70-річчя закінчення Другої світової війни. УІНП чимало розробок присвятив ролі українців у цій війні. Робота історичного майданчика на Форумі стане кульмінацією цієї цілорічної дискусії.

На площі Ринок біля міської Ратуші буде відкрито виставку "Українська друга світова". Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прочитає лекцію "Друга Світова. Війна пам'ятей".

"Наш світ досі в полоні жахливих наслідків Другої світової війни — ми бачимо це у протистоянні з Росією. Але цьому виною не лише війна як така, а відсутність суспільної роботи із подолання наслідків панування тоталітарних режимів.

Знання та інформація — це те що ми протиставляємо маніпуляціям пропаганди. Програма цьогорічного форуму дасть можливість кожному дізнатися більше фактів. Це головна мета "Уроків історії", - сказав Володимир В’ятрович.

На прес-конференції презентували програму історичного майданчика. Читачі зможуть взяти участь у дискусіях "Злочин і гріх комунізму: проблеми подолання" з Мирославом Мариновичем, "Декомунізація: розрахунок з минулим чи інвестиція в майбутнє" з Володимиром В'ятровичем та Павлом Шереметою, "Цивілізаційний внесок Габсбурзької монархії в українській історії" із Ярославом Грицаком та Вахтангом Кіпіані, обговорити сторічний досвід жінок на війні та вплив історичних міток у публічному просторі. Виставку "Інакші. Дисиденти Східної України" представить Харківська правозахисна група.

Серед подій майданчика презентації книжок та зустрічі з авторами, зокрема, історик Олеся Ісаюк та видавництво КСД представлять біографію Романа Шухевича разом із сином Головного командира УПА Юрієм Шухевичем.

Говоритимуть також про дражливі теми новітньої історії - анексію Криму та війну на Сході.

"Така співпраця, як з Українським інститутом національної памяті, є добрим прикладом державно-громадського партнерства. Для нас важливо, аби до підтримки українського книговидання та українського читача долучалися найрізноманітніші установи.

Ми розділили форум на тематичні майданчик, щоб відвідувачам легко було зорієнтуватися і вибрати те, що найбільше цікавить. Наприклад, якщо когось цікавить тільки історія, то є історичний майданчик. На його локаціях пройде півсотні заходів", - говорить Президент ГО "Форум видавців" Олександра Коваль.

Розклад заходів історичного майданчика можна переглянути тут.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.