АНОНС: Дослідник історії Східної Європи Тімоті Снайдер у Києві, Дніпропетровську й Харкові

23-26 червня американський історик, професор Єльського університету, автор історичного бестселера "Криваві землі" Тімоті Снайдер презентуватиме російський переклад його книги в Києві, Дніпропетровську й Харкові.

Книга "Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним" Тімоті Снайдера присвячена трагічним сторінкам в історії Східної Європи: український Голодомор, сталінські масові екзекуції, депортації та вбивства поляків, навмисне морення голодом радянських військовополонених, Голокост, розстріли німцями цивільного населення в ході антипартизанських операцій, післявоєнні етнічні чистки...

Дві тоталітарні системи здійснювали однакові злочини в один і той же час, в одних і тих же місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного.

"Криваві землі" отримали 9 перших премій у різних номінаціях, були названі "книгою року" за результатами дванадцяти літературних списків.

Книга миттєво стала світовим бестселером, пережила 29 видань на 26 мовах світу. Російською мовою публікується вперше.

Російське видання дослідження "Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним" здійснене українським видавництвом "Дуліби" за спияння Посольства США в Україні.  

Метою нового видання є поширення інформації про два тоталітарних режими серед російськомовного  населення України та поза її межами. 

 
 
У Києві 23 червня 2015 р. (вівторок) автор матиме презентації:

Місце: Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (вул. Лаврська, 24, головна експозиція)

Час: 11:30 - 13:00

Учасники: працівники музеїв, бібліотек, науковці, студенти та всі охочі за участі заступника міністра культури України Ігоря Ліхового.

Модерує: Марина Гримич.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації на електронну адресу admin@nmhpw.kiev.ua.

Місце: культурний центр "Американський дім" (вул. Пимоненка, 6)

Час: 15:00 - 16:30

Учасники: студенти, журналісти та любителі історії.

Вхід вільний за умови наявності паспорта або іншого офіційного документа, що засвідчує особу.

Зустріч у мережі "Фейсбук" тут.

Крім цього, Тімоті Снайдер презентує книгу в Дніпропетровську і Харкові:

24 червня, середа

Час: 12:00 - 15:00

Місце: Український інститут вивчення Голокосту "Ткума" (центр "Менора",  м. Дніпропетровськ, вул. Шолом-Алейхема, 4)

25 червня, четвер

Час: 17:30 - 19:00

Місце: Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка (м. Харків, пров. Короленка, 18)

26 червня, п'ятниця

Час: 15:00 - 17:30

Місце: Харківський національний університет імені В. Каразіна (м. Харків, пл. Свободи, 4, зал засідань Вченої ради)

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.