Головний російський дипломат збрехав про Бандеру

У інтерв’ю каналу "France 24" міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зробив сенсаційну заяву щодо відзначення в Україні днів народження Степана Бандери та Романа Шухевича як офіційного свята.

Відповідаючи на питання журналіста, міністр заявив, що українці мають домовитися, які свята святкувати:

"Наприклад, дні народження посібників нацистів Степана Бандери та Романа Шухевича, які зараз пропонують зробити офіційними святами на Україні. Не думаю, що на Сході країни їх будуть відзначати. На жаль, не думаю, що на Заході України будуть відзначати День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Тобто їм треба домовитися про те, які у них в країні свята. Це дуже важливий психологічний момент".

Текст інтерв'ю публікує офіційний сайт МЗС РФ.

Нагадуємо, день народження Степана Бандери вже є офіційним святом як в Україні, так і в Російській Федерації – 1 січня, День Нового року.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року. Роман Шухевич 30 червня 1907 року.

Співпраця ОУН і влади Третього Рейху тривала 21 місяць - від квітня 1941 року до грудня 1942 року.

Співпраця СРСР як союзника нацистської Німеччини тривала 22 місяці – від 23 серпня 1939 року до 22 червня 1941 року.  

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.