Пам’ять Небесної Сотні увіковічнили у Володимирі-Волинському

У Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні

21 листопада у Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні та мешканцям міста й району, які загинули на Донбасі у війні за єдність та Незалежність України. Повідомляє Інфораційне агенство Волинські новини.

Громадські активісти, волонтери депутати міської і районної рад, молодь виступили на символічному віче, згадавши події Революції Гідності та події на Сході.

Мешканці міста запалили лампадки та поклали квіти до символічної дошки, на якій молодь встановила портрети всіх героїв Володимирщини, загиблих в АТО.

Молодь на відкритті меморіальної дошки Героям Небесної Сотні


Пізніше громадськість вирушила до вулиці Героїв Небесної Сотні, де преставниками різних конфесій древнього Володимира було освячено меморіальну дошку Героям Небесної Сотні.

Представники різних конфесій на освяченні меморіальної дошки

Героям Небесної Сотні

Символічно, що дошку встановили в центрі міста поруч з обеліском Слави. Весь день до неї приходили небайдужі жителі міста та району несли квіти та лампадки, витирали руками, змочені дощем портрети і плакали.

Встановлена вищезазначена меморіальна дошка у людному місці на будівлі "Ощадбанку".

На ній викарбовано: "Небесній Сотні! Простіть хлоп’ята, і спочиньте з миром, простіть, і не тримайте, просимо, зла… Ви показали, що Вкраїна має силу, а сила не помре, вона завжди жива! Герої не вмирають!"

 

Створив її місцевий художник Ігор Мацюк, а кошти для виготовлення надав підприємець Віталій Сус. Саме вони разом з учасниками подій на Майдані Олександром Приступою та Ольгою Нечитайло урочисто відкрили меморіальну дошку.

Завершилися віче урочистим виконанням гімну України.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.