Пам’ять Небесної Сотні увіковічнили у Володимирі-Волинському

У Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні

21 листопада у Володимирі-Волинському з нагоди першої річниці початку Революції гідності відкрили меморіальні дошки Героям Небесної Сотні та мешканцям міста й району, які загинули на Донбасі у війні за єдність та Незалежність України. Повідомляє Інфораційне агенство Волинські новини.

Громадські активісти, волонтери депутати міської і районної рад, молодь виступили на символічному віче, згадавши події Революції Гідності та події на Сході.

Мешканці міста запалили лампадки та поклали квіти до символічної дошки, на якій молодь встановила портрети всіх героїв Володимирщини, загиблих в АТО.

Молодь на відкритті меморіальної дошки Героям Небесної Сотні


Пізніше громадськість вирушила до вулиці Героїв Небесної Сотні, де преставниками різних конфесій древнього Володимира було освячено меморіальну дошку Героям Небесної Сотні.

Представники різних конфесій на освяченні меморіальної дошки

Героям Небесної Сотні

Символічно, що дошку встановили в центрі міста поруч з обеліском Слави. Весь день до неї приходили небайдужі жителі міста та району несли квіти та лампадки, витирали руками, змочені дощем портрети і плакали.

Встановлена вищезазначена меморіальна дошка у людному місці на будівлі "Ощадбанку".

На ній викарбовано: "Небесній Сотні! Простіть хлоп’ята, і спочиньте з миром, простіть, і не тримайте, просимо, зла… Ви показали, що Вкраїна має силу, а сила не помре, вона завжди жива! Герої не вмирають!"

 

Створив її місцевий художник Ігор Мацюк, а кошти для виготовлення надав підприємець Віталій Сус. Саме вони разом з учасниками подій на Майдані Олександром Приступою та Ольгою Нечитайло урочисто відкрили меморіальну дошку.

Завершилися віче урочистим виконанням гімну України.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.