Стартує польсько-українська програма обміну досвідом у царині культури та охорони національної спадщини
У Києві висадився десант польських менеджерів культури.
Проект, що підготував Департамент Міжнародної Співпраці Міністерства Культури і Національної Спадщини у співпраці з Польським Інститутом у Києві та Посольством РП в Україні, є відповіддю на прохання Міністерства культури України про організацію циклу занять і майстер-класів для українських урядовців і спеціалістів.
Необхідність його впровадження було узгоджено Міністрами Польщі та України.
Головні теми, які буде порушено під час реалізації проекту:
Правові і фінансові основи культурного життя у Польщі.
Структура і робота МКіНС Польщі та підлеглих установ, зокрема промоція на території країни.
Система охорони культурної спадщини у Польщі: правові розв’язання, структура, діяльність, стандарти і позитивний досвід.
Інституційні рамки щодо популяризації польської культури закордоном.
Польські Інститути у світі – установи, що популяризують польську культуру закордоном (на прикладі діяльності Польського Інституту у Києві).
Популяризація польської культури закордоном на прикладі конкретних проектів, реалізованих у 2011-2014 роках.
Основні завдання у процесі оцифрування фондів культурних установ.
Презентація діяльності деяких центрів МКіНС з питань оцифровування.
Оцифровування та комп’ютеризація у практиці – презентація механізму діяльності проектів NINATEKA та електронної бібліотеки POLONA.
Роль місцевого самоврядування та неурядових організацій.
У проекті запланована участь керівництва Міністерства Культури і Національної Спадщини Польщі на чолі із генеральним директором міністерства Яцеком Ольбрихтом, а також - керівництва низки провідних державних культурних інституцій: директора Інституту Книжки Гжегожа Гаудена, директора Національного центру культури Казимира Манкєвича, радника Польського кіноінституту Альберта Ставішинського та інших.
Перший етап проекту буде проходити 14-15 жовтня 2014 року у Києві у приміщенні Парламентської бібліотеки України за адресою: вул. Грушевського, 1
Щодо участі у семінарах проекту та додаткової інформації організатори просять звертатися до Ірини Бургело: burgelo@mincult.gov.ua