У Росії створять 3D-моделі таборів ГУЛАГу на Колимі

Співробітники Державного музею історії ГУЛАГу з Москви, які їздили в експедицію на Колиму, планують створити на основі картографічних знімків занедбаних сталінських таборів їхні 3D-моделі.

Про це повідомляє Российская газета з посиланням на Магаданське регіональне управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).

Більше тижня історики вивчали важкодоступні занедбані табори часів сталінських репресій біля селищ Ягідне, Ельген і Дебінь. Картографічна зйомка будівель була зроблена за допомогою дистанційно керованого вертольота.

 

"В ході експедиції співробітники музею збирали предмети табірного побуту для поповнення колекції, записували відеоінтерв'ю з колишніми в'язнями колимських таборів та їх родичами", - зазначили тюремники.

За словами представників ФСВП, своїми спогадами з істориками поділилися також "ветерани кримінально-виконавчої системи, яким в молодості довелося служити разом з колишніми співробітниками НКВД".

Історикам розповідали про знаменитих в'язнів ГУЛАГу, про випадки героїзму і мужності серед офіцерів НКВД та ув'язнених, тюремні легенди тих часів.

За словами директора музею Романа Романова, зараз дослідники працюють над проектом "Двері". Уже створено чотири експозиції, вхід у кожну з них відкривають справжні двері з історичних місць ув'язнення.

Наразі немає дверей для п'ятої експозиції, присвяченої колимським таборам. Її історики і планували здобути в ході експедиції до Магаданської області. Однак, прибувши в регіон, відмовилися виламувати двері, бо вирішили що це буде вандалізм.

Також: "ГУЛАГ хочуть зробити візитною карткою Росії"

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.