АНОНС: «Історичний фронт» на Львівському Форумі видавців

Спеціальна програма в рамках 21-го Форуму видавців "Історичний фронт. Як історія змінює майбутнє" організована Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом "Тюрма на Лонцького".

Повідомляє сайт ЦДВР.

Євген Сверстюк, Володимир В’ятрович, Кирило Галушко та інші відомі дослідники під час Форуму видавців у Львові дискутуватимуть про місію істориків у інформаційному протистоянні, значення "ленінопаду" на Сході України для перемоги у війні з Росією, як через інтернет зробити доступними архіви КҐБ та де проходить український інтелектуальний фронт.

Програма заходів:

12 вересня, п’ятниця

17:00— 18:30 Дискусія: Ленінопад та майбутній український арлінгтон. Кого і як має пам’ятати Українська держава. Модератор Павло Подобєд, представник Українського інституту національної пам’яті.

19:00 — 21:00 Лекція: Один в полі воїн: де проходить український інтелектуальний фронт? Євген Сверстюк, філософ, дисидент, учасник Ініціативної групи "Першого грудня", ведучий — журналіст Роман Шостак.

13 вересня, субота

13:00—14:00 Презентація книги "Менталітети". Збірка есеїв Ростислава Чопика. 

16:00 — 17:30 Презентація проекту avr.org.ua: Документи без паперу. Як електронні архіви змінюють роботу історика? Учасники: Андрій Когут, керівник Електронного архіву визвольного руху; Володимир Бірчак, заступник директора Архіву СБУ.

18:00 — 19:30 Презентація інтернет-проекту "ЛІКБЕЗ. Інформаційний фронт". Як Росія використовує історію в інформаційній війні? Учасники: Кирило Галушко, історик, керівник проекту; Володимир В’ятрович, директор Українського інституту національної пам’яті.

Місце проведення заходів: музей "Тюрма на Лонцького", вул. С. Бандери, 1 (вхід з вул. К. Брюллова).

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.