Представник Путіна пообіцяв не забувати історію Кримського ханства

Окупаційний "представник президента Росії в Криму" Олєґ Бєлавєнцев пообіцяв допомогти з реставрацією Бахчисарайського історико-культурного заповідника, до складу якого входить резиденція кримських ханів.

Про це повідомляє Кримінформ.

"Це чудове місце і його необхідно відроджувати, - заявив Бєлавєнцев. - Відроджувати історію Криму, Кримського ханства. Для нас це не стороння історія, а історія нашої багатонаціональної держави".

За словами директора Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, зараз найбільш гостро стоїть питання реконструкції палацового комплексу.

"Ще кілька років тому був підготовлений проект реставрації, який на той момент передбачав виділення 35 млн грн, - зазначила Аблялімова. - Зараз зроблено перерахунок кошторису на рублі. Проект пройшов експертизу і направлений на розгляд для включення в Федеральну цільову програму "Культура Росії" на 2015 рік".

За її словами, Бєлавєнцев пообіцяв сприяти у вирішенні найбільш проблемних питань, у тому числі в питанні реставрації другого поверху Ханського палацу - резиденції кримських ханів.

Про історію Кримського ханства читайте за темою "Кримський Юрт"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.