Американський індус хоче реабілітувати свастику. ФОТО

Молодий американський дизайнер, індус за походженням, Синьджун Вессін вважає своїм обов'язком реабілітувати свастику.

Про це повідомляють Євроньюс.

Щоб нагадати про "давній індуський символ миру", він вирішив продавати он-лайн футболки із комічним зображенням свастики: наприклад, у вигляді пончиків із глазурованою поливою.

Зображення видозмінюються, але завжди, в тому чи іншому вигляді, присутня свастика у супроводі тексту: "Якщо вас це ображає… вам потрібен урок історії".

Докладніші пояснення він дав на сторінках газети "The Atlantic": "Потрібно звільнити цей символ від ненависті, з якою його пов‘язують, і пригадати його позитивну енергетику".

 

Молодий художник піддає творчому осмисленню свастику, коріння якої сягає багатьох давніх культур – зокрема, Китаю та Індії, маючи на меті "спонукати людей бути більш чутливими та толерантними".

До Другої світової війни свастика була сакральним символом, знаним в індуїстських та буддистських культурах протягом тисячоліть.

На початку 20 століття жіноча хокейна команда Едмонтона навіть оздобила ним свої футболки і прибрала назву "Едмонтонська свастика", повідомляє французький веб-сайт Slate.fr.

Проте після того, як Третій рейх "привласнив" свастику, вона цілковито втратила тисячолітнє смислове навантаження як символ миру і перетворилась на символ жаху.

"Залишається відкритим питання про урок історії: кому він потрібен більше? - заявляють журналісти "Євроньюс". - Та й інших, альтернативних, символів миру не бракує".

Інше за темою "Символіка"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.