Спецпроект

АНОНС: навчання, як удихнути життя в стару індустріальну споруду

У Львові відбудеться воркшоп "Регенерація індустріальних споруд в Україні".

До участі запрошують представників ініціативних груп, які розпочали або планують розпочати створення проекту, що передбачає зміну функцій у просторі постіндустріальної будівлі у своєму місті.

Воркшоп відбудеться 24-27 вересня 2014 року у Львові, повідомляє Асоціація культурних індустрій.

Впродовж воркшопу учасники матимуть можливість детально ознайомитись із реалізованими іноземними проектами культурних центрів в колишніх індустріальних будівлях у Варшаві, Кракові, Дрездені та Ляйпцігу, а також українськими – у Донецьку та Києві.

Засновники та менеджери цих успішних проектів проведуть низку презентацій, візьмуть участь у відкритих дискусіях, а також поділяться досвідом з учасниками воркшопу впродовж дводенної групової роботи над виробленням нових моделей регенерації постіндустріальних споруд.

Практична частина передбачає пошук нових функційних програм культурних центрів, фінансових, юридичних та менеджерських рішень.

На воркшопі буде можливість поспілкуватися зі справжніми інвесторами та експертами, компетентними щодо умов роботи в українському контексті, і почути відгук про свій проект.

Мета: розробити моделі регенерації індустріальних будівель, які можливо застосувати в українських умовах.  

Критерії відбору:

Взяти учать у конкурсі можуть 1-2 осіб від організації.

Перевага буде надана тим претендентам, які:

-      мають задум або план реалізації проекту регенерації індустріальної будівлі у своєму місті,

-      прагнуть якісних змін культурного середовища у своєму місті,

-      мають досвід реалізації проектів у сфері культури, урбаністики або міждисциплінарних проектів,

-      володіють англійською мовою вище середнього рівня.

Кінцевий термін прийому аплікацій – 25 серпня 2014 року.

Кошти і відшкодування:

Участь у воркшопі – безкоштовна,  учасники будуть забезпечені житлом і харчуванням на час проведення заходу. Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку.

Процедура відбору:

-      відбір здійснює журі,

-      рішення журі є кінцевим і не підлягає оскарженню,

-      учасники будуть повідомлені про результати відбору після 30 серпня 2014 року.

Проект здійснюється за підтримки фонду Гайнріха Бьолля (вважається пов'язаним із Партією зелених ФРН). 

Дивіться також:

"Індустріальна Ніч" у Донецьку. ЕКСКУРСІЯ

"Донбас - до перемоги!" Плакати УРСР часів індустріалізації. ФОТО

Львів пострадянський. Місто, про яке не хочуть знати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Промисловість"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.