Активісти пропонують проводити 1 вересня "урок окупації"

Xарківський Євромайдан ініціював збір підписів до Міністерства освіти України з вимогою на першому уроці нового навчального року розповісти про окупацію Криму.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Ми хочемо, щоб вчителька сказала: "Діти, наша країна має окуповану територію, і територія окупована Російською Федерацією", - розповіла організатор збору підписів Олена Абіюк. – Я вважаю, це потрібно для кримських татар, по-перше, тому що вони визнали, що це було б для них дуже хорошою підтримкою".

Активістка вважає, що український Крим може існувати тільки з кримськими татарами.

Вже є електронна версія цієї петиції, яку підтримали 200 людей, під паперовою версією активісти зібрали 550 підписів. Петицію хочуть якнайшвидше відправити на розгляд до Міносвіти України, щоб отримати бажаний результат до початку навчального року.

Як відомо, 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Усе за темою "Окупація"

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.