Активісти пропонують проводити 1 вересня "урок окупації"

Xарківський Євромайдан ініціював збір підписів до Міністерства освіти України з вимогою на першому уроці нового навчального року розповісти про окупацію Криму.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Ми хочемо, щоб вчителька сказала: "Діти, наша країна має окуповану територію, і територія окупована Російською Федерацією", - розповіла організатор збору підписів Олена Абіюк. – Я вважаю, це потрібно для кримських татар, по-перше, тому що вони визнали, що це було б для них дуже хорошою підтримкою".

Активістка вважає, що український Крим може існувати тільки з кримськими татарами.

Вже є електронна версія цієї петиції, яку підтримали 200 людей, під паперовою версією активісти зібрали 550 підписів. Петицію хочуть якнайшвидше відправити на розгляд до Міносвіти України, щоб отримати бажаний результат до початку навчального року.

Як відомо, 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали це голосування і вважають, що Крим Росія анексувала.

Усе за темою "Окупація"

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.