В ОДЕСІ ХОЧУТЬ ПАМ'ЯТНИК НОВОДВОРСЬКІЙ

В Одесі планують встановити пам'ятник недавно померлій російській політичній та громадській діячці, опозиціонеру Валерії Новодворській.

З такою пропозицією виступили представники Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Одеської області, повідомляє Думская.

За словами автора ідеї Олега Спину, зараз формується оргкомітет, який займеться збором коштів на створення монумента, вибере скульптора і архітектора, а також проведе необхідні переговори з міською владою.

"Вважаю, що пам'ятник має бути встановлений в центрі міста, - наголосив Спину. - Новодворська - це росіянка з українським серцем, людина, яка щиро підтримувала Україну в її прагненні до незалежності і демократії".

Адвокат додав, що оскільки в Росії пам'ять Новодворської в найближчі роки навряд чи увічнять, цим повинна зайнятися Україна, і "Одеса - прекрасний варіант".

За словами Спину, почин адвокатів уже підтримала облорганізація однієї з парламентських партій, а якась юридична особа висловила готовність перерахувати на пам'ятник 50 тисяч гривень. Рахунок буде відкрито наступного тижня.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.