Фінансист сепаратистів будує під Москвою величезний історичний парк

Російський бізнесмен Константін Малофєєв планує відкрити тематичний парк з історії з загальним обсягом інвестицій 18 млрд рублів (6 млрд грн).

Про це повідомляють Ведомости.

Французька компанія Puy du Fou International SAS і Малофєєв підписали угоду про створення в Росії тематичного парку російської історії. Парк планується розташувати на ділянці площею близько 300 га.

Для реалізації проекту створена спільна компанія "Пюіді Фу Царгород", яка управлятиме проектом та інвестиціями в нього. При цьому інвесторів наразі не називають.

Земля у Серпуховському районі Московської області, на якій планується розташувати парк, вже контролюється Малофєєвим.

"Ми хочемо створити не стільки парк розваг, скільки місце для занурення на кілька годин в історію Росії через грандіозну виставу", - зазначив бізнесмен. Парк, за його словами, повинен буде об'єднати "багатющий культурний контент" з "найсучаснішими інженерними та розважальними технологіями".

"Країна потребує масштабних туристичних проектів, націлених на розвиток її економіки і прославляння її минулого", - цитують ініціатори слова засновника Puy du Fou Філіпа де Вільє. Відкрити парк планується через 2,5-3 роки.

Парк Puy du Fou розташований за 385 км на південний захід від Парижа. Його в 1977 р. відкрив Філіп де Вільє, колишній заступник міністра культури Франції.

У парку можна взяти участь у спектаклях, що описують історичні події Франції та департаменту Вандея (парк розташований там), пожити в готелях різних історичних епох тощо.

У 2012 р. парк отримав премію Всесвітньої асоціації парків як кращий парк світу. Щорічно його відвідують близько 1,5 млн осіб. Крім того, Puy du Fou надає консультації при створенні аналогічних проектів в Угорщині, Польщі, Іспанії та Італії.

У липні 2014 року головне слідче управління МВС України назвало Малофєєва причетним до організації незаконних збройних формуваннях на території України, протиправна діяльність яких призвела до загибелі людей і інших тяжких наслідків.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.