Спецпроект

У ЛЬВОВІ ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ ПОЛЬСЬКОГО ІСТОРИКА

У Львові знайдено тіло польського історика Роберта Кувалека.

Про це повідомляє Zaxid.net із посиланням на Польське Радіо.

Українські правоохоронні органи проводять слідство у цій справі. Інших подробиць поки що не відомо.

У четвер (5 червня) Кувалек не повернувся до свого номеру в готелі Leo City, мобільний був вимкненим, контакту з ним не було.

Відомо, що перед зникненням він, перебуваючи на площі Ринок у Львові, розмовляв телефоном зі своєю дружиною. Він сказав їй, що втомлений і має намір повернутися до готелю. Піший шлях від площі Ринок до готелю займає 5-7 хвилин.

Роберт Кувалек вже багато років їздить до Львова як гід і орієнтується в місті дуже добре. Минулого тижня він приїхав до Львова із групою німецьких туристів.

47-річний Роберт Кувалек був співробітником Державного музею у Майданеку. Він займався вивченням історії винищення євреїв Люблінського воєводства у рамках акції Reinhard. Раніше він був директором Меморіалу на теренах колишнього табору смерті в Белжеці.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.