Порошенко хоче заснувати орден Небесної Сотні

Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект, яким передбачається увічнити пам'ять полеглих під час Революції Гідності шляхом встановлення на їхню честь нового ордена Героїв Небесної Сотні.

Це передбачаєть проектом закону "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про державні нагороди України", повідомляє прес-служба президента.

Законопроектом передбачається, що орденом Героїв Небесної Сотні нагороджуватимуться особи за громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних принципів демократії, прав і свобод людини, активну благодійну, гуманістичну, громадську діяльність в Україні, самовіддане служіння українському народові, проявлені під час Революції Гідності, інших подій, пов'язаних із захистом незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

У законопроекті також передбачені відповідні доручення Кабінету Міністрів України - зокрема, щодо забезпечення проведення всеукраїнського конкурсу на кращий ескіз знака ордена Героїв Небесної Сотні, виготовлення атрибутів цієї державної нагороди.

Дивіться також інші матеріали за темою "Нагороди"

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.