В ЛУГАНСЬКУ ВИКРАЛИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ІСТОРИКА

У Луганську викрали голову місцевої "Просвіти", викладача ЛНУ Володимира Семистягу.

Про це у своєму твітері написав блогер Сергій Іванов.

"Терористи ЛНР провели "обшук" офісу Семистяги в Центрі українсько-канадської дружби, - повідомив він. - Збираються робити "обшук" у його квартирі".

Володимир Семистяга - старший викладач кафедри історії України Луганського національного університету; член правління Луганської обласної організації краєзнавців, спеціалізується на історії XX сторіччя.

Володимир Семистяга

Він також є головою Луганського обласного об'єднання товариства "Просвіта" і головним редактором журналу "Бахмутський шлях". Ось його Facebook.

Як відомо, 8 травня 2014 року в м. Дружківка Донецької області терористи обстріляли і пограбували будинок члена Всеукраїнської організації "Просвіта" Євгена Шаповалова.

Того ж дня у селі Шандриголове Краснолиманського району Донецької області терористами було вбито фермера, активіста Краснолиманської "Просвіти" Валерія Сала.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.