Запорізький університет ліквідовує кафедру української мови

В Запорізькому національному університеті вирішили ліквідувати кафедру української мови.

Про це повідомляє Газетa.ua із посиланням на доцента кафедри Світлану Сабліну.

Ось такий "лист щастя" отримала сьогодні. Шок. Лють. І 23 роки роботи коту під хвіст...." - написала Сабліна в соцмережі.

В повідомленні написано: "Адміністрація ЗНУ попереджає, що згідно наказу № 269 від 28.052014 р. кафедру української мови буде ліквідовано, Вашу посаду буде скорочено 31.08.2014 р. і Вас буде звільнено за п. 1 ст. 40 КЗпП України, у зв'язку зі скороченням штату працівників. Ректор М.О.Фролов"

Викладачів звільняють, але потім обіцяють оформити на іншу кафедру

У відповідь на розпитування людей Сабліна пояснила, що українську мову не викидають з університету, а планують включити її в кафедру слов'янського мовознавства:

"Усіх звільняють, тоді написали заяву про укладання контракту, - написала науковець. - Пояснюють, що буде реорганізація, і кафедра буде називатися зовсім смішно "української мови і слов'янського мовознавства". Виходить, українська вже не слов'янська".

Дивіться також інші матеріали за темою "Мова"

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.