Суд дозволив президенту ФРН називати крайньо правих неадекватами

Федеральний конституційний суд Німеччини відхилив позов праворадикальної Націонал-демократичної партії Німеччини (НДПН) проти президента ФРН Йоахіма Гаука, який назвав її прихильників ненормальними.

Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

НДПН подала позов проти Гаука після того, як у серпні 2013 року під час передвиборної кампанії він публічно заявив, що країні "потрібні громадяни, які виходять на вулиці і вказують на межі дозволеного цим ненормальним".

"Ненормальними" або "придуркуватими", "несповна розуму" глава держави в даному разі назвав ультраправих і їх прихильників, які протестують проти надання іноземцям політичного притулку в Німеччині.

У відповідь НДПН звинуватила його в дифамації і порушення свого права на рівні шанси під час передвиборної кампанії.

На погляд федеральних суддів, саме поняття "ненормальний" може розглядатися як наклеп, проте в даному разі, як зазначається у вироку, президент ФРН мав на увазі осіб, "які не розуміють історію і відстоюють праворадикальні, націоналістичні і антидемократичні переконання незважаючи на жахливі наслідки націонал-соціалізму".

Крім того, суд підкреслив, що у своїх висловлюваннях глава держави "є вільним у виборі тем, що стосуються суспільного розвитку, і підборі комунікативних форм".

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.