Спецпроект

У Музеї Грушевського розкажуть про почуття історика до оперної діви

У цьогорічну Ніч Музеїв є нагода поринути у світ юнацьких захоплень Михайла Грушевського.

"Після заходу сонця, коли зали музею Грушевського порожніють, дім на Паньківській, 9 продовжує жити ледве чутними відголосками милих серцю родинних історій та споминів своїх колишніх власників", анонсують захід на FB-cторінці Історико-меморіального музею Михайла Грушевського в Києві..

Камерна аматорська вистава "Маленький романтичний епізод мого життя" - за мотивами спогадів ученого - присвячена історії знайомства історика з оперною співачкою Оленою Марковською у Тифлісі [нинішній Тбілісі] у 1885 році.

 

Чарівний образ талановитої красуні надихнув Михайла на прекрасні ліричні поезії, що прозвучать цього вечора у затишній оселі Грушевських на Паньківській.

Перед виставою в усіх охочих буде нагода оглянути нову виставку декоративних розписів і акварелей Любові Панченко з колекції Музею шістдесятництва.

Акція відбудеться 17 травня 2014 року о 20:00. Вхід за попереднім записом (тел.: 288-28-85).

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.