У Могилянці презентують книгу про шляхетську культуру конфлікту

У Києві відбудеться презентація нової книги Наталі Старченко "Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі".

Нова книга історика розповідає про культуру ворожості в середовищі волинської шляхти 1550-1650 років.

Йдеться про ритуали і сценарії конфлікту, відповідні культурні норми і відступи від них (оголошення про помсту, виклики на поєдинок, акти символічного насильства, типові шляхетські переступи).

Обкладинка книги "Честь, кров і риторика. Конфлікт у шляхетському середовищі"

Наталя Старченко - кандидат історичних наук, наукова співробітниця Інституту української археографії та джерелознавства ім.Грушевського та Інституту історії України НАН України (сектор соціальної історії Інституту історії України НАН України), викладачка кафедри історії НаУКМА.

Час і місце заходу: 20 травня, 17:00. Київ, вул. Волоська, 10, Центр польських та європейських студій НаУКМА.

У презентації також братимуть участь Наталя Яковенко, Олексій Сокирко, Леся Довга і Олексій Толочко.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.