Рецидивіст із Донеччини підпалив дві церкви на Тернопільщині. ФОТО

Греко-католицьку та Українську автокефальну церкви у селі Залізці Зборівського району Тернопільської області підпалив 33-річний житель Донецької області.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу прокуратури Тернопільської області.

Встановлено, що житель Донецької області приїхав автостопом на Тернопільщину, щоб обкрадати місцеві церкви.

За словами зловмисника, підпалив він обидва храми на Зборівщині тому, що не знайшов там грошей.

Церква Святої Трійці (УАПЦ) в Залізцях

Окрім церков на Зборівщині, він планував обікрасти місцеві храми у Кременецькому районі. Проте йому завадили правоохоронці.

Розслідуванням також встановлено, що затриманий ніде не працює та неодноразово вже судимий за вчинення крадіжок у церквах в 1999, 2001, 2007 роках.

 У церкві Покрови Пресвятої Богородиці (УГКЦ) вогонь знищив усе, крім ікони Божої Матері

Прокуратура Зборівського району здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного пошкодження майна у двох церквах Зборівського району, за ч.2 ст.194 Кримінального кодексу України.

Тим часом мешканці сусідніх сіл влаштували чергування біля своїх храмів., 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.