ЛІДЕР ПАЛЕСТИНИ НАЗВАВ ГОЛОКОСТ "НАЙМЕРЗЕННІШИМ ЗЛОЧИНОМ"

Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас назвав переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною "наймерзеннішим злочином проти людства сучасної епохи".

Про це повідомляє BBC.

Керівник Палестини висловив співчуття "родинам жертв і всіх невинних людей, убитих нацистами".

"Голокост - це відображення концепції етнічної дискримінації та расизму, яку палестинці рішуче відкидають і проти якої борються", - йдеться у заяві Аббаса, поширеній з нагоди ізраїльського Дня пам'яті жертв Голокосту.

Палестинський лідер закликав уряд Ізраїлю скористатися Днем пам'яті для відновлення зусиль щодо встановлення справедливого миру між єврейською та арабською державами.

День пам'яті жертв Голокосту - меморіальна дата у державі Ізраїль, вшановується 27 квітня (на відміну від Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня).

Цього дня по всій державі звучить траурна сирена. Люди і автомобілі зупиняються для хвилини скорботного мовчання. Багато хто запалює поминальні свічки у своїх будинках.

У відповідь на заяву лідера Палестини прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зазначив, що слова Аббаса про Голокост не узгоджуються із його союзом з радикальним угрупуванням ХАМАС ("Ісламський рух спротиву"), яке контролює сектор Газа.

Днями було оголошено про примирення між партією Махмуда Аббаса ФАТХ і ХАМАС. Після цього Ізраїль призупинив мирні переговори з владою Палестинської автономії.

ХАМАС категорично не визнає права Ізраїлю на існування і заперечує факт Голокосту. У 2009 році угрупування чинило опір планам ООН розповідати учням про Голокост на уроках історії у школах сектору Газа.

Нагадаємо, у квітні 2014 року прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган першим із керівників турецької держави висловив співчуття нащадкам вірмен, убитих солдатами Османської імперії під час Першої світової війни.
 

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.