ЛІДЕР ПАЛЕСТИНИ НАЗВАВ ГОЛОКОСТ "НАЙМЕРЗЕННІШИМ ЗЛОЧИНОМ"

Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас назвав переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною "наймерзеннішим злочином проти людства сучасної епохи".

Про це повідомляє BBC.

Керівник Палестини висловив співчуття "родинам жертв і всіх невинних людей, убитих нацистами".

"Голокост - це відображення концепції етнічної дискримінації та расизму, яку палестинці рішуче відкидають і проти якої борються", - йдеться у заяві Аббаса, поширеній з нагоди ізраїльського Дня пам'яті жертв Голокосту.

Палестинський лідер закликав уряд Ізраїлю скористатися Днем пам'яті для відновлення зусиль щодо встановлення справедливого миру між єврейською та арабською державами.

День пам'яті жертв Голокосту - меморіальна дата у державі Ізраїль, вшановується 27 квітня (на відміну від Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня).

Цього дня по всій державі звучить траурна сирена. Люди і автомобілі зупиняються для хвилини скорботного мовчання. Багато хто запалює поминальні свічки у своїх будинках.

У відповідь на заяву лідера Палестини прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зазначив, що слова Аббаса про Голокост не узгоджуються із його союзом з радикальним угрупуванням ХАМАС ("Ісламський рух спротиву"), яке контролює сектор Газа.

Днями було оголошено про примирення між партією Махмуда Аббаса ФАТХ і ХАМАС. Після цього Ізраїль призупинив мирні переговори з владою Палестинської автономії.

ХАМАС категорично не визнає права Ізраїлю на існування і заперечує факт Голокосту. У 2009 році угрупування чинило опір планам ООН розповідати учням про Голокост на уроках історії у школах сектору Газа.

Нагадаємо, у квітні 2014 року прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган першим із керівників турецької держави висловив співчуття нащадкам вірмен, убитих солдатами Османської імперії під час Першої світової війни.
 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.