ЛІДЕР ПАЛЕСТИНИ НАЗВАВ ГОЛОКОСТ "НАЙМЕРЗЕННІШИМ ЗЛОЧИНОМ"

Глава Палестинської автономії Махмуд Аббас назвав переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною "наймерзеннішим злочином проти людства сучасної епохи".

Про це повідомляє BBC.

Керівник Палестини висловив співчуття "родинам жертв і всіх невинних людей, убитих нацистами".

"Голокост - це відображення концепції етнічної дискримінації та расизму, яку палестинці рішуче відкидають і проти якої борються", - йдеться у заяві Аббаса, поширеній з нагоди ізраїльського Дня пам'яті жертв Голокосту.

Палестинський лідер закликав уряд Ізраїлю скористатися Днем пам'яті для відновлення зусиль щодо встановлення справедливого миру між єврейською та арабською державами.

День пам'яті жертв Голокосту - меморіальна дата у державі Ізраїль, вшановується 27 квітня (на відміну від Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 27 січня).

Цього дня по всій державі звучить траурна сирена. Люди і автомобілі зупиняються для хвилини скорботного мовчання. Багато хто запалює поминальні свічки у своїх будинках.

У відповідь на заяву лідера Палестини прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зазначив, що слова Аббаса про Голокост не узгоджуються із його союзом з радикальним угрупуванням ХАМАС ("Ісламський рух спротиву"), яке контролює сектор Газа.

Днями було оголошено про примирення між партією Махмуда Аббаса ФАТХ і ХАМАС. Після цього Ізраїль призупинив мирні переговори з владою Палестинської автономії.

ХАМАС категорично не визнає права Ізраїлю на існування і заперечує факт Голокосту. У 2009 році угрупування чинило опір планам ООН розповідати учням про Голокост на уроках історії у школах сектору Газа.

Нагадаємо, у квітні 2014 року прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган першим із керівників турецької держави висловив співчуття нащадкам вірмен, убитих солдатами Османської імперії під час Першої світової війни.
 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.