"Білоруська народна республіка" просить Путіна про війська. СКАН

У Білорусі поширюється інтернет-звернення про приєднання до Російської Федерації.

Автори вочевидь пародіюють задум російських спецслужб, з подачі була проголошена "Донецька народна республіка", зазначає "Білоруський партизан".

Надруковане на трьох аркушах звернення отримали редакції основних білоруських медіа. В тексті стверджується, що Республіка Білорусь - це "непорозуміння історії", а білоруси і росіяни - це "єдиний народ".

Президент РБ Аляксандр Лукашенка "перешкоджає повноцінному возз'єднанню нашого єдиного народу", наголошують автори.

 

Також пишуть, що "гарантією збереження нашого єдиного народу може бути тільки входження всієї або хоча б східної частині Білорусі в РФ як 23-ї республіки. Лукашенка дає нам певну перевагу - ніхто з міжнародного співтовариства не буде звинувачувати Росію в агресії, оскільки Білорусь є диктатурою".

Підписів під "зверненням" немає, підкреслює видання.

Дані останнього соціологічного дослідження показують , що тільки 3% білорусів хочуть приєднання країни до Росії. Однак є і радикально налаштовані імперіалісти.

У 2013 році російська газета "Коммерсант" з інформації про те, що в Мінську директора ЖЕКу оштрафували за відмову відповідати білоруською на білоруськомовний запит, зробила "глобальний" висновок: мовляв, уже і в Білорусі утискають російську мову.

У Вітебську є група "дивних письменників-активістів", які постійно скаржаться Москві, нібито в Білорусі утискають російську.

22 квітня, виступаючи в парламенті, президент Лукашенка заявив про свою готовність як головнокомандувача встати на захист територіальної цілісності країни у разі іноземного вторгнення "не дай Бог, з Заходу чи зі Сходу".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.