"Білоруська народна республіка" просить Путіна про війська. СКАН

У Білорусі поширюється інтернет-звернення про приєднання до Російської Федерації.

Автори вочевидь пародіюють задум російських спецслужб, з подачі була проголошена "Донецька народна республіка", зазначає "Білоруський партизан".

Надруковане на трьох аркушах звернення отримали редакції основних білоруських медіа. В тексті стверджується, що Республіка Білорусь - це "непорозуміння історії", а білоруси і росіяни - це "єдиний народ".

Президент РБ Аляксандр Лукашенка "перешкоджає повноцінному возз'єднанню нашого єдиного народу", наголошують автори.

 

Також пишуть, що "гарантією збереження нашого єдиного народу може бути тільки входження всієї або хоча б східної частині Білорусі в РФ як 23-ї республіки. Лукашенка дає нам певну перевагу - ніхто з міжнародного співтовариства не буде звинувачувати Росію в агресії, оскільки Білорусь є диктатурою".

Підписів під "зверненням" немає, підкреслює видання.

Дані останнього соціологічного дослідження показують , що тільки 3% білорусів хочуть приєднання країни до Росії. Однак є і радикально налаштовані імперіалісти.

У 2013 році російська газета "Коммерсант" з інформації про те, що в Мінську директора ЖЕКу оштрафували за відмову відповідати білоруською на білоруськомовний запит, зробила "глобальний" висновок: мовляв, уже і в Білорусі утискають російську мову.

У Вітебську є група "дивних письменників-активістів", які постійно скаржаться Москві, нібито в Білорусі утискають російську.

22 квітня, виступаючи в парламенті, президент Лукашенка заявив про свою готовність як головнокомандувача встати на захист територіальної цілісності країни у разі іноземного вторгнення "не дай Бог, з Заходу чи зі Сходу".

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.