У МОСКВІ ВІДКРИЛИ РЕСТАВРОВАНОГО ШЕВЧЕНКА. Фото

У Москві після реставрації встановили на попередньому місці монумент Тарасу Шевченку.

В церемонії відкриття брав участь міністр культури РФ Владімір Мєдінскій, повідомляє Лента.

У своїй промові Мєдінскій зазначив, що Шевченко був двомовним поетом, а його творчість зближує Росію і Україну . "Якби він дізнався про сьогоднішні події [агресію Кремля у Криму - ІП], він би сильно здивувався", - заявив чиновник.

На церемонії відкриття також виступив посол України в Росії Володимир Єльченко. Він назвав творчість Тараса Шевченка надбанням усього людства, а самого поета - "творцем української нації та сіячем її духовних якостей".

 Фото: РІА Новости

"Озираючись на шлях України та Росії, я хотів би сказати, що в критичні моменти розвитку наших відносин нам завжди вдавалося внести в діалог конструктивний дух згоди, взаєморозуміння і стабільності", - додав Єльченко. 

У 2012 році монумент демонтували, щоб завершити реставрацію в майстерні.

 Московський Шева

Відкриття відреставрованого пам'ятника Шевченку приурочене до 200-річчя з дня народження поета, яке відзначатиметься 9 березня. 

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Москві належить до об'єктів культурної спадщини РФ федерального значення. Скульптура роботи Юлія Синькевича, Михайла Грицюка та Анатолія Сніцарєва - це бронзова фігура поета заввишки 5,6 м на гранітному постаменті.

Пам'ятник встановлено в 1964 році, в часи правління Микити Хрущова. Поруч розташовані готель "Україна", Київський вокзал і метро "Київська".

Дивіться також:

У Будапешті з'явилася площа Шевченка. ФОТО

Урок ювілею Шевченка. Сіоніст Жаботинський про Кобзаря

Шевченко неполіткоректний: "москалі", "німота" і "полукацапи"

Найвищий в Україні пам'ятник Шевченкові стоїть без голови. ФОТО

"Шева" живий! Кобзар як приклад успішності та шикарного стилю

Тарас мав дружину і дітей. Про казахську родину поета

Інші матеріали за темою "Шевченко"

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.