У МОСКВІ ВІДКРИЛИ РЕСТАВРОВАНОГО ШЕВЧЕНКА. Фото

У Москві після реставрації встановили на попередньому місці монумент Тарасу Шевченку.

В церемонії відкриття брав участь міністр культури РФ Владімір Мєдінскій, повідомляє Лента.

У своїй промові Мєдінскій зазначив, що Шевченко був двомовним поетом, а його творчість зближує Росію і Україну . "Якби він дізнався про сьогоднішні події [агресію Кремля у Криму - ІП], він би сильно здивувався", - заявив чиновник.

На церемонії відкриття також виступив посол України в Росії Володимир Єльченко. Він назвав творчість Тараса Шевченка надбанням усього людства, а самого поета - "творцем української нації та сіячем її духовних якостей".

 Фото: РІА Новости

"Озираючись на шлях України та Росії, я хотів би сказати, що в критичні моменти розвитку наших відносин нам завжди вдавалося внести в діалог конструктивний дух згоди, взаєморозуміння і стабільності", - додав Єльченко. 

У 2012 році монумент демонтували, щоб завершити реставрацію в майстерні.

 Московський Шева

Відкриття відреставрованого пам'ятника Шевченку приурочене до 200-річчя з дня народження поета, яке відзначатиметься 9 березня. 

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Москві належить до об'єктів культурної спадщини РФ федерального значення. Скульптура роботи Юлія Синькевича, Михайла Грицюка та Анатолія Сніцарєва - це бронзова фігура поета заввишки 5,6 м на гранітному постаменті.

Пам'ятник встановлено в 1964 році, в часи правління Микити Хрущова. Поруч розташовані готель "Україна", Київський вокзал і метро "Київська".

Дивіться також:

У Будапешті з'явилася площа Шевченка. ФОТО

Урок ювілею Шевченка. Сіоніст Жаботинський про Кобзаря

Шевченко неполіткоректний: "москалі", "німота" і "полукацапи"

Найвищий в Україні пам'ятник Шевченкові стоїть без голови. ФОТО

"Шева" живий! Кобзар як приклад успішності та шикарного стилю

Тарас мав дружину і дітей. Про казахську родину поета

Інші матеріали за темою "Шевченко"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.